Pôrodnica


Pôrodnické oddelenie

Na našom pôrodníckom oddelení majú rodičky k dispozícii moderné pôrodnícke kreslá, ktoré vďaka elektronickému ovládaniu jemnej hydrauliky dokážu prispôsobiť polohu každej rodičke. Takto môžeme každej mamičke prispôsobiť polohu pôrodného kresla podľa potreby, na zabezpečenie čo najväčšieho pohodlia počas pôrodu.
Na našom pôrodníckom oddelení poskytujeme rodičkám aj možnosť odberu pupočníkovej krvi priamo pri pôrode dieťatka. Pupočníková krv môže byť v budúcnosti použitá pri liečbe niektorých neskorších ochorení dieťatka. Odber pupočníkovej krvi realizujeme po dohode so spoločnosťou ponúkajúcou tieto služby, u ktorej si tento odber môže mamička objednať. Stretnutia na pôrodnici

Každú poslednú stredu v mesiaci o 13:00 hodine!

Budúce mamičky majú možnosť prehliadky pôrodného sálu a pôrodníckeho lôžkového oddelenia. Oboznámia sa s činnosťou a personálom, priebehom pôrodu, popôrodia i prvých dní narodeného dieťatka. Na stretnutie sa nie je potrebné vopred prihlasovať. V uvedený deň sa budúca rodička dostaví v danom čase na druhé poschodie kliniky, kde sa ohlási službukonajúcemu personálu. Stretnutia sa môžu zúčastniť aj manželia, partneri budúcich rodičiek.

Pre zvýšenie komfortu na pôrodnej sále využívame v spolupráci s klinikou anesteziológie a intenzívnej medicíny možnosť podania epidurálnej analgézie počas pôrodu 24 hodín denne (po splnení určitých medicínskoprávnych podmienok). Ponúkame inhaláciu Entonoxu – analgetického plynu na utlmenie pôrodných bolestí.

Ďalej ponúkame možnosť muzikoterapie - produkcie príjemnej hudby aj podľa vlastného výberu. Rovnako máme k dispozícii špeciálne pomôcky slúžiace na predpôrodnú relaxáciu rodičky – fitlopty, polohovací sedací vak. Ponúkame možnosť účasti otca dieťatka, či blízkej osoby, pri pôrode v ktorúkoľvek hodinu pôrodu.

Card image
Card image
Card image

Pôrodnické oddelenie

 • 1 štvorlôžková izba pre mamičky čakajúce na pôrod (bez rooming-in),
 • 3 dvojlôžkové izby, 1 trojlôžková izba, 1 jednolôžková izba,
 • 1 nadštandardná izba (jednolôžková, samostatné sociálne zariadenie, možnosť návštev na izbe), spoplatnená sumou 15€/noc.


 • Vybavenie izieb


  Lôžko, nočný stolík, skrinka na osobné veci, stôl + stoličky, postieľka pre novorodenca, prebaľovací pult, vanička, umývadlo.

  Na všetkých izbách funguje systém 24 hod. roomig-in (dieťatko môže mať mamička stále pri sebe). Sprchy + WC sú spoločné na chodbe. Niektoré izby majú vlastné sprchy.

  Ako návštevná miestnosť sa využíva jedáleň na oddelení. Návštevy na izbách sú zakázané z hygienických a etických dôvodov ( s výnimkou nadštandardnej izby, kde platí osobitný režim)


  Pôrodná sála


 • 3 pôrodné boxy oddelené stenou z nepriehľadného skla, prijímacia vyšetrovňa, sprcha + WC, miestnosť pre sestry,
 • možnosť využívať fitlopty, relaxačný vak, teplú sprchu počas I. doby pôrodnej,
 • samotný pôrod (II. Doba pôrodná) prebieha na polohovateľnom pôrodnom kresle, na ktorom mamička ostáva ešte 2 hodiny po pôrode. Následne je prevezená na izbu.


 • Na príjem si so sebou prineste

 • doklady (občiansky preukaz, preukaz poistenca, tehotenský preukaz, výsledky absolvovaných vyšetrení, kópiu sobášneho listu, resp. dohodu o priezvisku dieťaťa v prípade, že pár nie je zosobášený a prajú si pre dieťa priezvisko po otcovi),
 • pre novorodenca balík jednorázových plienok (cca. 50 ks). Veci na cestu domov (oblečenie, autosedačka) stačí doniesť v deň prepustenia,
 • pre seba nočná košeľa (na dojčenie, 2ks), župan, prezúvky + šľapky do sprchy, uterák (2ks), nohavičky (najlepšie sú jednorázové sieťkové – kúpite v zdrav. potrebách), vložky (minim.2 bal., najlepšie pôrodnícke – kúpite v zdrav. potrebách, určite nie samostatne balené s krídelkami), toaletný papier, veci na osobnú hygienu (šampón, mydlo,...), nabíjačka na mobilný telefón.

 • Príjem prebieha v pracovných dňoch od 7,00 do 15,30 v prijímacej ambulancii kliniky (na prízemí). Od 15,30 a cez víkend sa prijíma p riamo na pôrodnej sále (výťahom na 2.poschodie a zazvoniť).