Časté otázky


Určite do ortopedickej kontroly v treťom mesiaci života podľa vyjadrenia ortopéda.
V zime je to možné až okolo 14. až 21. dňa, keď nie je mráz pod -5°C. V lete je to možné skôr - po dvoch týždňoch. Dieťaťu nevadí vlhkosť ale skôr veterno.
Odpoveď je jednoduchá. V čo najrýchlejšom čase sa dostaviť na pôrodnicu. Odtok plodovej vody môže byť v niektorých prí­padoch spojený s najrôznejší­mi patológiami, preto je dôležité hroziace nebezpečenstvo s istotou vylúčiť. Navyše je dôležité po určitom čase od odtoku plodovej vody začať s ATB profylaxiou.
Pri pravidelnej kontrakčnej aktivite, pri dostatočne silných kontrakciách, pri odtoku plodovej vody či pri zakrvácaní­ z rodidiel. Nie je stanovený presný časový interval medzi kontrakciami, ale na základe skúseností je to zhruba 5-10 min. Kedykoľvek máte pocit, že nie je niečo v poriadku alebo kontrakcie sa vám budú zdať príliš časté a silné, radšej nás navští­vte. Radšej 3 krát zbytočne ako 1krát neskoro.
Po spontánnom pôrode 4 dni­, po cisárskom reze 5 dní­ . Avšak závisí na stave rodičky a novorodenca. V prí­pade fyziologického pôrodu sú mamičky s dieťatkami demitované­ aj o 1 deň skôr. Všetko je to o dohode a komunikácii s pôrodníkmi, neonatológmi a mamičkami.
Téma epidurálnej analgézie je dopodrobna popísaná¡ v priečinku Pôrodnica. O tejto téme koluje vo verejnosti množstvo informácií, ktoré nie sú stopercentne pravdivé. Preto doporučujeme sa o danej téme informovať s odbornou spoločnosťou, ktorá sa danej problematike venuje. Preto nás neváhajte kontaktovať naprí­klad počas ONLINE PORADNE.